Strategie ochrony organizmu przed trującymi substancjami.

Na nasz ustrój wciąż oddziaływują rozliczne toksyny, jady organiczne, kurz z wody czy też z pożywienia. Wszystko to się na naszym zdrowiu odbija. ustrój jest przez naturę wyposażony w określoną możliwość detoksykacji. Najłatwiejszym trybem stanowi wykluczanie jadów drogą normalną, czyli z moczem, kałem, a także przez gruczoły potowe i oddech. Nasze ciało posiada narządy typu wątroba, nerki, jelita, tudzież płuca, które potrafią również rozkładać trujące związki. Następny sposób to zapalenie, podczas gdy ciało uruchamia gorączkę, powiększa metabolizm jak i siły obronne i usiłuje unicestwić substancje szkodliwe. Jeżeli toksyn wchłonęło się zbyt wiele, są one składowane przez organizm gdziekolwiek w ciele. Są to np. tkanka tłuszczowa, kamienica żółciowa, polipy, narośla, i podobne. Na tym etapie ustrój jest jeszcze w mocy walczyć, nie dochodzi jeszcze do uszkodzenia organów wewnętrznych. Jeżeli szkodliwe substancje dostają się do ciała przez dłuższy okres, produkty szkodliwe infiltrują komórki w dowolnym miejscu ustroju no i zatruwają zwykle ten narząd, który jest najgorzej obciążony. Objawia się to chorobą chroniczną takiego organu. Postępujące zatruwanie powoduje degenerację narządów wewnętrznych. Pojawiają się zaniki, miażdżyca, osteoporoza tudzież szeregu innych coraz poważniejszych dysfunkcji, także nowotworów złośliwych. Ustrój nie potrafi już sam się uzdrowić. Każdy kto uświadomi sobie ten mechanizm, pojmie, że bardziej należy zapobiegać patologiom niż w przyszłości je leczyć. Powinno się zmienić nasze nawyki oraz spróbować zredukować strumień zanieczyszczeń do własnego organizmu tudzież osobiście opracować czas na pracę, wytchnienie no i przyjemności.

Add a Comment